Postupné kácení od špičky stromu Extrémní kácení stromůKlasické kácení stromů

 • Postupné kácení stromů
  Postupné káceníPostupné kácení stromů je nejrizikovější odvětví arboristiky. Vzhledem k vysoké náročnosti a velkému množství úrazů při provádění práce, by měl laik přenechat kácení zkušeným a vyškoleným profesionálům.
  Číst více →
 • Klasické kácení stromů
  Klasické káceníPři klasickém kácení ze země se bere v potaz především stav stromu, rozložení koruny, těžiště, náklon a mohutnost stromu v závislosti na velikosti a možnostech prostoru, kam je možné strom položit.
  Číst více →
 • Rizikové kácení stromů v extrémních podmínkách
  Extrémní káceníExtrémní kácení vychází s  postupného, nebo také rizikového kácení. Mezi hlavní rozdíly patří především omezený výstup na strom, který je mnohdy možný jen z části, nebo je zcela vyloučen vzhledem k příliš vysokému riziku.
  Číst více →

Rizikové kácení stromů

 • Naše zaměření spočívá převážně na rizikovém kácení stromů, ke kterému jsme před několika lety přešli z Národního parku Šumava, kde jsme působili jako stromolezci při odkorňování smrků na stojato v prvních zónách. Především kácíme stromy v zastavěných oblastech, v blízkosti elektrického vedení, nebo stromy s minimálním prostorem pro bezpečné pokácení ze země. Při kácení využíváme certifikované vybavení pro práci ve výškách a značkové profesionální pily určené pro rizikové kácení. Vždy pracujeme ve dvou – Stromolezec, která vystoupá pomocí laniardů, blokantů a stupaček do špičky, nebo koruny stromu a postupně strom začne seřezávat. Pomocník, který zajišťuje prostor pod stromem, posílá stromolezci potřebné nástroje a obstarává lana a spouštěná břemena.
  Rizikové kácení patří mezi nejnebezpečnější stromolezecké práce a právě proto by měl každý nechat tuto činnost na profesionálech. Při nesprávném postupu nebo odhadu dané situace může dojít k poškození majetku, nebo zdraví. Nejhorší způsob kácení jaký můžete zvolit, pokud se pokusíte strom porazit samy, je za pomocí žebříku. Nejčastější úrazy při kácení ze žebříku vznikají ve chvíli kdy odřezávaná větev žebřík podrazí. Obzvlášť je třeba nepodceňovat kácení křehkých stromů jako je topol a jasan kde i silnější větve představují značné riziko. Stromy vyhnilé a napadené houbou je lepší kácet z plošiny, nebo přizvat zkušeného stromolezce, který dokáže odhadnout míru rizika. Po odkácení stromů je samozřejmostí nařezání stromů na špalky a přenošení větví na hromadu. Pokud požadujete i odvoz dřevní hmoty a větví, účtujeme cca 4000Kč za kontejner do kterého se vejde cca 20m vysoký, hustě větvený stříbrný smrk.
 • Samozřejmostí je pojištění u Podnikatelské pojišťovny na 1 milion Kč pro případné poškození majetku a mezinárodní certifikace pro práci ve výškách.
 • Pokud budete mít o naše služby zájem, neváhejte nás kontaktovat.

Oblasti kde působíme:

Karlovy Vary, Cheb, Mariánské Lázně, Sokolov, Chodov, Ostrov, Podbořany